• Vazgeç
    Filtrele
Filtrele

12. Online Mart Müzayedesi

Müzayedemiz, 19 - 26 Mart 2022 tarihleri arası pey vermeye açıktır.

26 Mart, Cumartesi günü, saat 20:31 itibarıyla aktif olan müzayede CANLI Müzayede olarak yayınlanacaktır. Canlı müzayede esnasında her lot'un ekranda kalma süresi 30 saniyedir. Lotlar sıra ile satışa sunulacak ve aktif ekranda kalma süresi boyunca teklif gelmesi halinde süresi 15 saniye uzayacaktır.

Satışa sunulan tüm eserleri randevu ile müzayede tarihleri boyunca galerimizde yakından inceleyebilirsiniz. Alıcı komisyon oranımız %10 + KDV 'dir. Verilen tekliflerde müzayede kuralları gereği iptal yapılmamaktadır.

Lot: 2 » Resim

Metin Önal

Extra Ordinary Serisi, 58x42 Cm. 2021 Yılı, Tuval Üzeri Karışık Teknik (İmzalı)

Sanatçı Metin Önal, Extra Ordinary serisinde farklı materyallerin birbiri ile karışımı ve bu karışımdan oluşan tepkimelerin yarattığı donma sürelerindeki farklılıklar ile tuval üzerinde alışılmışın dışında olan dokuları oluşturmaktadır.

Dokular renkli ve kat kat değişimler ve geçişler ile tamamlanmaktadır. Kimya ve fizikten yararlanarak yaratıcılığını tuvallere aktaran Sayın Önal bu Extra Ordinary serisi çalışmalarında ismini sıradışı tekniğinden almaktadır. Tekniğin tuvallere aktarılması ve sanatseverlerin beğenisine sunulması uzun saatler boyunca çalışma ve emekleri sayesinde günümüze ulaşmıştır.

Detaylar
Lot: 23 » Resim

Kahraman Aydoğan

Levni Surname, 170x150 Cm. 2005 Yılı, Tuval Üzeri Karşık Teknik (İmzalı)

Surname-i Vehbi, Padişah III. Ahmed’in dört oğlunun 1720’de gerçekleşen ve 15 gün süren sünnet şenliklerini anlatan ve şair Seyyid Vehbi tarafından kaleme alınmış mensur eserdir.

Surname türünün en ünlü eseri olan kitapta İstanbul tanıtılır, devrin örf ve âdetleri anlatılır. Lale Devri’ni betimleyen en önemli kaynaklardandır.

Eserin birçok nüshası vardır. Topkapı Sarayı Müzesi’nde Hazine 3593 envanter numarası ile kayıtlı olan nüshada Levni tarafından yapılmış 137 levha bulunur. Levni’nin minyatürlerini içeren nüshanın yaklaşık on yılda tamamlandığı, 1729-1730’da sunulduğu düşünülür. Yapıt Osmanlı el yazmalarının son önemli örneğidir.

Detaylar
Lot: 24 » Resim

Nuri İyem

Figürafit Kompozisyon, 33x38 Cm. 1979 Yılı, Duralit Üzeri Yağlı Boya (İmzalı)

Eser, ''Dünden Yarına Nuri İyem II'' Kitabında Yer Almaktadır.

Nuri İyem Resimleri Arşiv ve Belgeleme Projesi, Sayfa 120. Evin Sanat Galerisi, 2002.

Detaylar
Lot: 36 » Resim

Ergin İnan

Dört Eser Tek Lot, 50x40 Cm. 2013 Yılı, Serigrafi Baskı (İmzalı)

Lot, Orijinal Kutusunda, ''Yusuf-1, İkili Yüz, İki, Yusuf'' adlı eserlerden oluşmaktadır. Tüm Eserler, 48/99 Edisyon Numaralarına Sahiptir.

Detaylar
önceki
Sayfaya Git: / 3
sonraki