İptal ve İade Koşulları

UX Müzayede, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.​

UX Müzayede’nin sahibi olduğu uxmuzayede.com internet sitelerinden öde-al şeklinde satın almış olduğunuz ürünleri fatura nüshaları eksiksiz şekilde, orijinal ambalajı açılmadan, ürünün kendisine veya ambalajına bir zarar verilmemişse ve ürün kullanılmamışsa ürünü teslim aldığınız tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde iade etme hakkına sahipsiniz.​ Müzayedelerden teklif verip satın aldığınız eserler için geçerli değildir !

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre iade etme süresi “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ile ürünü teslim aldığınız ilk 14 gündür.


Teslimatı gerçekleşen ürünü yukarıda belirtilen süre içinde iade etmeden önce, info@uxmuzayede.com e-posta adresine fatura numarasını içeren ve kısaca iade nedeninin aktarıldığı bir e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Ürünün iadesi işlemlerine ilişkin detaylı bilgi bu e-postaya cevaben tarafınıza iletilecektir.


Ürün iadesinde kullanacağınız kargo metodu ürün orijinal ambalajında olması koşuluyla size gelen bilgilendirme e-postasında belirtilen anlaşmalı kargo şirketlerini kullanmanız zorunludur.​

UX Müzayede, iade talebinin kendisine ulaştığı ve teyit edildiği günden itibaren 14 (ondört) gün içinde iadeye konu ürünün bedelini ödeme şekline uygun bir şekilde Alıcı’ya iade edecektir.

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra iadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır.

Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir.

27.11.2014 tarihli 29188 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ gereği “Cayma Hakkının İstisnaları” kapsamındaki ürünlerin iadesi alınamamaktadır.

Sipariş iptali işlemini gerçekleştirmek için, tarafımıza, info@uxmuzayede.com  e-posta adresine sipariş detayını vererek iptal işlemi talep edebilirsiniz.

Satın alınan malın bedeli tam olarak ödenmediği veya alıcı tarafından vazgeçildiği taktirde UX Müzayede isterse satış akdini feshe, %30 oranında cezai tazminata ve bilcümle zararlarını ticari faiz ile birlikte, müzayede sonlanma tarihinden itibaren işletilecek aylık % 15 faiz ile birlikte tahsile yetkilidir. UX Müzayede‘nin sair dava ve talep hakları saklıdır. 

Önemli Bilgilendirme: Yukarıda paylaşılan bilgiler müzayedelerden satın alınan eserler ile ilgili değildir. İptal ve iade işlemleri internet sitemiz üzerinden öde-al işlemi kullanarak (müzayedeye katılmadan) eser alımı yapan müşteriler içindir.